Odpoczynek i zabawa

Zalew Antoniów położony jest w malowniczej okolicy, wśród łąk i pól w województwie świętokrzyskim. W sezonie letnim nad zalewem czynne są dwie piaszczyste plaże, strzeżone przez ratowników, dzięki czemu spokojnie spędzisz letnie dni nad wodą – również z małymi dziećmi.

 

Zbiornik zbudowany został wzdłuż koryta rzeki Plebanki, co oznacza, że woda w zalewie jest w ciągłym ruchu, a co za tym idzie – jest wyjątkowo czysta

 

Niewątpliwym atutem zalewu w Radoszycach jest jego kameralny charakter. Nie ma tu tłumów, spokojnie można się zrelaksować i odpocząć. Teren wokół zalewu jest zadbany i ładnie zagospodarowany.

Adres i dojazd

Zalew "Antoniów" położony jest pomiędzy Radoszycami a Grodziskiem, w województwie świętokrzyskim, przy trasie Końskie - Włoszczowa.

26-230 Radoszyce/ Grodzisko
Zalew Antoniów

Wokół zalewu Antoniów poprowadzone jest 3,5 km ścieżki pieszo-rowerowej, która sprzyja uprawianiu wszelakich sportów.

 

Oprócz naturalnych walorów okolicy, nad zalewem w Radoszycach dostępny jest szereg atrakcji takich jak:

 

  • Wypożyczalnie rowerów wodnych i gokartów – rowery wodne i gokarty są świetną przygodą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. A dodatkowo można na nich zaczerpnąć trochę ruchu.

 

  • Mała gastronomia – wiadomym jest, że po wielu godzinach nad wodą, łatwo zgłodnieć. Na szczęście oferta gastronomiczna ma wiele do zaoferowania - od klasycznych przekąsek typu frytki, kebab, czy hot dog, po lody, lemoniady i inne smakołyki. Oferta jest szczególnie bogata zwłaszcza w weekendy.

Najpopularniejszymi aktywnościami nad zalewem w Radoszycach są:

 

  • Jazda rowerem – ścieżka rowerowa sprawia, że fani jednośladów spokojnie mogą jeździć po równej nawierzchni, bez uciążliwego hałasu samochodów i strachu przed potrąceniem.

 

  • Jogging – bieganie staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. A bieganie w tak pięknych okolicznościach przyrody, to idealnie połączenie.

 

  • Spacerowanie – myśląc o aktywności fizycznej, często wyobrażamy sobie siłownię i inne wymagające sporty. Tymczasem spacerowanie przez 30 minut dziennie przynosi niezwykłe korzyści dla zdrowia: poprawia samopoczucie, poprawia trawienie i pomaga spalać kalorie, redukuje ryzyko chorób przewlekłych, sprawia, że lepiej się śpi w nocy i wiele innych!

 

  • Jazda na rolkach – sport uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Ścieżka wokół zalewu Antoniów idealnie nadaje się do szybszej jazdy na rolkach i czesania tricków. 

 

  • Wędkarstwo – łowienie ryb to niezwykle relaksacyjne zajęcie. Wędkowanie uspokaja, wycisza, obniża stres. Jest pewnego rodzaju medytacją, co w dzisiejszym pędzącym świecie jest świetną receptą na poprawę samopoczucia.

Sport

Zalew "Antoniów", Radoszyce

Atrakcje 

Wypożycz rower wodny

 

Nad zalewem dostępne są wypożyczalnie rowerów wodnych – zamknij oczy i poczuj się jak na jachcie.

 

Zjedz loda lub frytki

 

Mimo tego, że zalew powstał zaledwie kilka lat temu, to już teraz oferuje on szeroki wachlarz atrakcji  również gastronomicznych.

 

 

 

Wypożycz gokarty 

 

Oprócz wypożyczalni sprzętu wodnego, nad zalewem Antoniów możesz wypożyczyć sprzęt lądowy, np. gokarty, elektryczne hulajnogi, czy rolki